Ultimele știri

Mesajul de felicitare adresat de ÎPS Părinte Mitropolit Petru, Părintelui Arhidiacon Consilier Maxim Sturza

Părinte Arhidiacon, astăzi, în această zi, dorim să vă transmitem cu multă prețuire și dragoste,  gândurile noastre de apreciere, sănătate deplină și puteri înnoite în activitatea slujitoare și administrativă în cadrul Mitropoliei Basarabiei.

Ne alăturăm tuturor celor ce își înalță rugăciuni către Preabunul Dumnezeu preamărindu-L neîncetat ca cel  care are grijă de noi de la nașterea noastră până la bătrânețea noastră (cf. Isaia 46, 3-4).

Părintele ceresc, Izvorul și Dătătorul vieții, să Vă cerceteze totdeauna cu har și cu îndurare și să Vă dăruiască putere de susca să trăiți mulți și buni ani umblând cu vrednicie, după chemarea cu care ați fost chemat (Efeseni 4, 1).

Dumnezeu să Vă țină alături de noi sănătos, îndelungat în zile, drept învățând cuvântul adevărului ca să ne bucurăm de prezența frăției Voastre, să ne rugăm împreună neîncetat către Hristos și să primim binecuvântarea Sa pe calea mântuirii.

Întru mulți și fericiți ani!

Cu arhierească binecuvântare,

                                               † Petru

                               Arhiepiscopul Chișinăului

                 Mitropolitul Basarabiei și Exarhul Plaiurilor

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img