Ultimele știri

Anunț de Angajare: Fotograf/Videograf cu Experiență în Domeniul Bisericesc

Descrierea Postului

Căutăm un fotograf/videograf talentat și dedicat, cu experiență în fotografia/videografia specifică evenimentelor oficiale și bisericești. Persoana potrivită pentru acest rol ar trebui să fie creativă, atentă la detalii și capabilă să captureze esența momentelor speciale.

Responsabilități:

  • Realizarea de fotografii și videoclipuri de înaltă calitate la evenimentele bisericești, cum ar fi slujbe, conferințe, întâlniri cu oficialități și credincioșii, etc.
  • Editarea și post-producția fotografiilor și a materialelor video pentru a asigura o calitate superioară.
  • Comunicarea cu echipa de organizare a evenimentelor pentru a înțelege cerințele specifice și a îndeplini obiectivele stabilite.
  • Disponibilitatea de a călători în deplasări în diverse locații din țară pentru a documenta evenimente importante.

Cerințe:

  • Experiență anterioară în fotografia/videografia de evenimente liturgice sau oficiale.
  • Cunoștințe solide în operarea echipamentului de fotografiat sau/și filmat.
  • Abilități de editare foto și video.
  • Creativitate și viziune artistică.
  • Flexibilitate și disponibilitate pentru a participa la evenimente în funcție de programul acestora, inclusiv în zilele de weekend.
  • Respectarea valorilor și principiilor Bisericii Ortodoxe Române.

Beneficii:

  • Program flexibil, adaptabil nevoilor tale.
  • Oportunitatea de a lucra alături de Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit PETRU al Basarabiei și reprezentanții Centrului Eparhial.
  • Posibilitatea de a călători și de a cunoaște diverse comunități bisericești din țară.
  • Contribuția la promovarea valorilor spirituale și culturale.

Dacă ești pasionat de fotografia și videografia bisericească, te invităm să ne trimiți portofoliul tău și o scurtă prezentare despre experiența ta la adresa de email: sector.media.mb@gmail.com sau pe pagina noastră de Facebook. Vom lua în considerare fiecare candidatură și vom contacta persoanele selectate pentru interviu.

Pentru mai multe informații sau detalii despre job:

Pr. Arhidiacon Maxim Sturza
Telefon: (+373) 61004800

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare