Ultimele știri

­čôů Anun╚Ť: Conferin╚Ťa ÔÇ×Dialogul Speran╚Ťei – Cum s─â dob├óndim lini╚Ötea sufletului ├«n Postul MareÔÇŁ cu Pr. Vasile Ioana ╚Öi Dan Negru

V─â invit─âm cu c─âldur─â s─â v─â al─âtura╚Ťi unei conferin╚Ťe deosebite ├«n aceast─â perioad─â de post, intitulat─â ÔÇ×Dialogul Speran╚ŤeiÔÇŁ. Evenimentul este organizat de ASCOR Chi╚Öin─âu, RB Agency, Mitropolia Basarabiei ╚Öi al╚Ťi parteneri implica╚Ťi ├«n promovarea valorilor cre╚Ötine.

Conferin╚Ťa va aduce ├«n fa╚Ťa publicului dou─â personalit─â╚Ťi remarcabile: P─ârintele Vasile Ioana ╚Öi Dan Negru, care vor ├«mp─ârt─â╚Öi cu noi din experien╚Ťa lor ╚Öi ne vor ghida ├«n c─âutarea ├«mplinirii suflete╚Öti, ├«n aceast─â perioad─â de introspec╚Ťie a Postului Mare.

Subiectele importante precum iertarea, lini╚Ötea ╚Öi ├«mplinirea duhovniceasc─â vor fi discutate ├«ntr-un mod profund ╚Öi ziditor, oferindu-ne tuturor oportunitatea de a reflecta ╚Öi de a ne ├«mbog─â╚Ťi spiritual.

├Än plus, pentru a completa aceast─â sear─â deosebit─â, vom avea ╚Öansa de a ne bucura de muzic─â ├«n─âl╚Ť─âtoare, interpretat─â de arti╚Öti cu renume: Marcel Pavel, Vali Boghean ╚Öi Corala Academic─â a Mitropoliei Basarabiei ÔÇ×Gavriil MusicescuÔÇŁ.

V─â a╚Ötept─âm cu drag vineri, 19 aprilie 2024, de la ora 18:00, la Arena Chi╚Öin─âu, pentru a tr─âi ├«mpreun─â aceast─â experien╚Ť─â duhovniceasc─â folositoare.

Biletele sunt disponibile online, pe link-ul urm─âtor: iTicket.md

Urmărește evenimentul pe Facebook.

Vă așteptăm cu mare drag!

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img