Ultimele știri

Un bun creștin ortodox, un ctitor de biserici și un patriot de nadejde – Vasile Gavriliță a trecut la cele

Îndoliată familie Gavriliță,

      Primiți sincerele noastre sentimente de compasiune și condoleanțe în legătură cu mutarea la cele veșnice a iubitului dvs. tată și soț. Robul Lui Dumnezeu Vasile – fiu credincios al Bisericii Ortodoxe, bun gospodar, un om harnic și darnic. Și-a înțeles întotdeauna rostul existenței sale,  știind să se folosească atît din suferințele și încercările vieții cât și de bucuriile și binecuvântările revărsate de Dumnezeu.

Ne rugăm Prea Milostivului Dumnezeu să odihnească sufletul robului Său Vasile în Împărăția Sa împreună cu drepții întru nădejdea Învierii de obște.

      În aceste momente de tristețe, să ne amintim de cuvintele Mîntuitorului nostru Iisus Hristos, cel care ne întărește speranța zicând: ,,Cel ce  crede în Mine, chiar dacă va muri, va trăi. (Ioan 11, 25)

Veșnica lui pomenire din neam în neam.

Corpul administrativ al Mitropoliei Basarabiei, preoți și credincioși.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img