Ultimele știri

Mesajul de felicitate cu ocazia aniversării zilei de naștere a Preacucernicului Părinte Arhidiacon Maxim Sturza, Consilier pentru Relațiile cu Instituțiile Statului al Centrului Eparhial din Chișinău

Preacucernice Părinte Arhidiacon,

Momentul aniversar de astăzi ne oferă ocazia de a reconfirma aprecierea, prețuirea și dragostea pe care v-o purtăm pentru activitatea bogată, prezența consecventă și contribuția substanțială pe care o aveți în cadrul Centrului Eparhial.

Cunoscând îndeaproape întreaga responsabilitate a Preacucerniciei Voastre, atât din poziția de Consilier eparhial pentru Relațiile cu Instituțiile Statului cât și din cea de slujitor vrednic al altarului Bisericii lui Hristos, consider o datorie de vă onora cu gratitudine efortul constant pe care îl depuneți pentru prosperitatea și buna desfășurare a activităților și a misiunii sacerdotale din Mitropolia Basarabiei.

Realizările Arhiepiscopiei Chișinăului se datorează și sprijinului, efortului, dăruirii pe care Arhidiaconia Voastră o dispuneți, de aceea rugăm pe Bunul Dumnezeu să vă dăruiască înțelepciune, înalte trăiri duhovnicești, mulți ani cu același spor, putere de muncă și curat devotament față de Biserica Neamului Românesc, față de Mitropolia Basarabiei, respectiv față de credinciosul popor basarabean.

Slujire rodnică, întru mulți și fericiți ani, Părinte arhidiacon Maxim Sturza!

Cu smerită dragoste și prețuire arhipăstorească,

† PETRU
Arhiepiscopul Chișinăului,
Mitropolitul Basarabiei și Exarhul Plaiurilor

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img