Ultimele știri

Mesajul de felicitare al PF Părinte Patriarh Daniel, adresat IPS Mitropolit Petru, cu ocazia aniversării a 30 de ani de la hirotonia întru arhiereu

Bucureşti, 01 septembrie 2020

Înaltpreasfinţiei Sale,

Înaltpreasfinţitului Părinte PETRU,

Mitropolitul Basarablei şi Exarh al Plaiurilor

Înaltpreasfinţia Voastră,

Cu prilejul artiversării a 30 de ani de la hirotonia inaltpreasfinţiei Voastre intru arhiereu, vă adresăm alese felicitări, dimpreună cu doriri de ajutor sfânt de la Dumnezeu in lucrarea pastorală şi misionară pe care o desfăşuraţi spre slava Preasfintei Treimi şi binele Bisericii.

Hristos-Domnul, Arhiereul Cel veşnic, să vă dăruiască in continuare aceeaşi râvnă plină de evlavie pentru Sfânta Taină a arhieriei şi mult ajutor in slujirea Bisericii şi a credincioşilor ei. Harul Duhului Sfânt să se reverse totdeauna cu îmbelşugare asupra inaltpreasfinţiei Voastre, dăruindu-vă roade alese şi binecuvântate!

Intru mulţi şi fericiti ani, Inaltpreasfinţia Voastră!

Cu părintească binecuvântare şi frăţească dragoste in Hristos,

 

† Daniel

Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img