Ultimele știri

Mesajul de felicitare al ÎPS Mitropolit Petru adresat cu ocazia zilei de naștere a PS Antonie, episcopul de Bălți

 Preasfinţia Voastră,

     La popas aniversar, cu prilejul împlinirii vârstei de 58 de ani pământești, Vă adresăm toate gândurile Noastre de sănătate, spor în activitatea ce o desfășurați și Har Dumnezeiesc din belșug, pe cărarea acestei vieți pământești și în misiunea pastorală cu care Bunul Dumnezeu V-a încredințat.

      Rugăm pe Milostivul Dumnezeu, Izvorul anilor noștri, să Vă lumineze, în continuare spre împlinirea a tot lucrul bun și spre păstorirea, cu înțelepciune și demnitate, a Turmei celei Cuvântătoare, în eparhia pe care o păstoriți cu dăruire, având aceeaşi dragoste şi aceeaşi râvnă sfântă pentru Biserica Lui Hristos şi Neam nostru românesc, întru mulţi şi binecuvântați ani!

                                                                                          Hristos a înviat!

Cu părintească dragoste în Hristos – Domnul,

                                                                                                † PETRU

 

                                                                                 Arhiepiscopul Chişinăului,

                                                                   Mitropolitul Basarabiei şi Exarhul Plaiurilo

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img