Ultimele știri

COMUNICAT. Mitropolia Basarabiei vine cu precizări în legătură cu știrea despre preotul din Ștefan Vodă, care ar fi construit ilegal o biserică

     Mitropolia Basarabiei vine cu această precizare în contextul în care, în știrea respectivă (https://www.jurnaltv.md/news/054fe916b41269f9/un-preot-si-a-construit-o-biserica-chiar-daca-nu-a-obtinut-o-permisiune-in-acest-sens.html ) cineva afirmă că, biserica(comunitatea) ar aparține Mitropoliei Basarabiei și ar deține și acte doveditoare în acest sens. În legătură cu aceasta, aducem spre știință, că nici preotul Roman Cuțitaru, nici comunitatea pe care o reprezintă nu sunt încadrați în cadrul eparhiei noastre și nici nu a fost emis de către Secretariatul sau Cancelaria Mitropoliei vre-un act de înfiere a acestora.

   Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img