Ultimele știri

În Sfânta și Luminata Zi Luni ÎPS Petru a liturghisit la Paraclisul Mitropolitan din Chișinău

   Luni, 10 aprilie 2018, în a doua zi a Sărbătorii Sfintelor Paşti, ÎPS Petru, Arhiepiscopul Chişinăului, Mitropolitul Basarabiei şi Exarhul Plaiurilor a oficiat Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie la Paraclisul Mitropolitan „Sfântul Ioan Teologul” din Chişinău.

   După oficierea Sfintei Liturghii a urmat tradiționalul înconjur al sfântului locaş, cu citire din pericopele evanghelice, iar în final ÎPS Părinte Mitropolit și Exarh Petru i-a felicitat pe creştinii prezenţi la Sfânta Slujbă cu Praznicul Praznicilor – Învierea Domnului nostru Iisus Hristos.

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img