Ultimele știri

Duminica a 23-a după Cincizecime la Paraclisul Mitropolitan din Chișinău

   În Duminica a 23-a după Cincizecime, în data de 3 noiembrie 2019, Înaltpreasfinţitul Părinte Mitropolit Petru al Basarabiei, însoţit de un sobor de preoţi şi diaconi, a oficiat Sfânta şi Dumnezeiască Liturghie la Paraclisul Mitropolitan „Sf. Ioan Teologul” din Chişinău.

   La sfârşitul Sfintei Liturghii, cu binecuvântarea ÎPS Petru, părintele consilier mitropolitan Vlad Mihăilă a rostit un cuvânt de învățătură, în care a tâlcuit evanghelia zilei, vorbind despre îndemonizarea sufletească a fiecăruia dar și căile prin care putem scăpa de această boală, spre desăvârșirea în Hristos.

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img