Calendarele 2020 și ultimele ediții ale cărților de slujbă și de cult ale B.O.R. disponibile la pangarul mitropolitan

Noile Calendare Ortodoxe 2020 au fost puse în vânzare la pangarul metropolitan din Chișinău, str. 31 august 1989, Nr. 161 ( lângă Spitalul de Urgență ).

Calendarul Creștin-Ortodox 2020 este disponibil în varianta de perete și broșură.

În cuprinsul Calendarului 2020 este trecut la data de 17 septembrie cel mai nou sfânt canonizat de Biserica Ortodoxă Română, Sfântul Ierarh Dionisie, Episcopul Cetății Albe-Ismail, sfânt canonizat la propunerea Sinodului Mitropolitan al Mitropoliei Basarabiei.

Paștele va fi serbat în 2020 pe data de 19 aprilie.

Pe lângă calendare mai sunt disponibile spre vânzare și ultimele ediții ale cărților de slujbă și de cult, ultimele ediții ale Institutului Biblic și de Misiune ale Bisericii Ortodoxe Române. Sunt disponibile:

·        Molitfelnic;

·        Molitfelnic mic;

·        Biblia(Anania) – cu comentarii

·        Mica Biblie;

·        Taina Sf. Botez;

·        Taina Sf. Maslu;

·        Taina Sf. Cununii;

Și alte cărți.

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.