Ultimele știri

PS Veniamin a avut o întrevedere cu Consulul General al României la Cahul

   În după-amiaza zilei de luni, 18 iunie 2018, PS Părinte Veniamin – Episcopul Basarabiei de Sud a avut o întrevedere de cunoaștere cu doamna consul Anca Corfu – Consul General al României la Cahul.

   În cadrul întâlnirii doamna consul afăcut o scurtă prezentare a activităților consulatului și proiectele pe care Statul Român le desfășoară în R. Moldova iar Preasfinția Sa și-a exprimat deschiderea spre colaborare spre săvârșirea lucrărilor frumoase inițiate de Statul Român, prin intermediul Consulatului General de la Cahul, dar, în același timp, a cerut susținerea din partea Statului Român pentru a desfășura activitățile pastoral-misionare în cadrul Episcopiei Basarabiei de Sud.

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img