Ultimele știri

În prag de sărbători, ÎPS Părinte Petru a primit vizita domnului Eugen Tomac

   În data de 28 decembrie, ÎPS Părinte Mitropolit Petru a primit, la reședința mitropolitană din Chișinău, vizita domniei Sale, d-l Eugen Tomac – deputat în Parlamentul României.

   Întrevederea a avut loc într-o atmosferă caldă, fiind abordate subiecte ce țin de proiectele anului care se încheie și despre cele pe care biserica românească din Basarabia își propune să le promoveze în anul ce vine.

   Domnia sa, domnul deputat Eugen Tomac și-a exprimat că va susține și în continuare Mitropolia Basarabiei, în calitate de deputat în Parlamentul României dar și în calitate de creștin și fiu al Bisericii Ortodoxe Române și al Mitropoliei Basarabiei.

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img