Ultimele știri

CONCURS DE GRANTURI MICI

Centrul de resurse “Călăuza solidarității” a MS Diaconia anunță lansarea concursului de granturi mici care are ca scop rezolvarea unei nevoie a persoanelor nevoiașe din comunitate/ sau a unei nevoie comunitare prin implicarea unui grup de tineri.

Suma maxima oferită în acest proiect este de  750 euro.

La acest concurs pot participa toate parohiile Mitropolei Basarabiei care au un grup de tineri dornici să se implice în rezolvarea unor nevoi comunitare.

Toți preoții cointeresați și care doresc să afle mai multe informații despre implimentarea acestui proiect sunt așteptați în data de 29 martie a.c. la sediul MS Diaconia de pe strada Criuleni 22 la ora 11.00.

Echipa Centrului de Resurse,

Pr. Ioan Cosoi, Natalia Sirbu

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img