Ultimele știri

Secretarul Ambasadei Regatului Belgiei în vizită la Mitropolia Basarabiei

În data de 23.11.2016, ÎPS Petru, Arhiepiscop al Chişinăului, Mitropolit al Basarabiei şi Exarh al Plaiurilor, a primit în audienţă, la reşedinţa mitropolitană din Chişinău pe domnul Dirk Decoster, secretar al Ambasadei Regatului Belgiei la Kiev, Ucraina. Domnul secretar s-a aflat într-o vizită de câteva zile la Chişinău, iar printre obiectivele sale a fost şi întâlnirea cu Mitropolitul Basarabiei.

Întâlnirea a decurs într-o atmosferă călduroasă.

În finalul întrevederii ÎPS Petru i-a mulțumit domniei sale pentru vizită și pentru cuvintele călduroase, urându-i success, în continuare în actvitatea diplomatică.

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img