Ultimele știri

Reportaj: Asociația „Filantropia Creștină” din Orhei împlinește 10 ani de la înființare!

În ultimii 10 ani, Asociația „Filantropia Creștină”, în frunte cu Părintele consilier Sergiu Aga, a făcut o muncă deosebită în sprijinirea oamenilor aflați în dificultate, oferind ajutor financiar, hrană, îmbrăcăminte și alte nevoi esențiale. În plus, au organizat numeroase evenimente caritabile, cum ar fi acțiuni de strângere de fonduri pentru copiii bolnavi sau pentru familiile sinistrate.

Cu toții suntem mândri de această echipă și de munca lor în slujba comunității noastre de credincioși din Mitropolia Basarabiei. Felicităm Asociația „Filantropia Creștină” pentru 10 ani de activitate dedicată și le urăm mult spor duhovnicesc și realizări frumoase în continuare!

Să continuăm să fim alături de acești oameni minunați și să ne implicăm în acțiunile lor caritabile pentru a face o lume mai bună și mai plină de speranță!

Vă invităm să urmăriți un material video dedicat acestui eveniment, realizat de echipa Tele Matinal al postului de televiziune TVR Moldova.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img