Ultimele știri

PS Veniamin a oficiat slujba de sfințire Inspectoratului de Politie din Cantemir

   În după amiaza zilei de 09 august 2018, zi în care creștinii ce țin de calendarul de stil vechi, îl prăznuiesc pe Sfântul Mare Mucenic Pantelimon, Preasfințitul Părinte Veniamin, Episcopul basarabiei de Sud, împreuna cu un sobor de preoți a oficiat slujba de sfințire a Inspectoratului de Politie din Cantemir.

   La solicitarea conducerii și angajaților, inspectoratul a primit ca ocrotitor spiritual pe Sf. M. Mc. Gheorghe, Purtătorul de Biruința. În cuvântul de învățătura, Preasfinția Sa a explicat importanța sfințirii spațiilor în care locuim sau lucrăm și a rugăciunii în viața fiecărui om.

   În final i-a felicitat pe toți angajații, dorindu-le mult spor în activitatea ce o desfășoară spre binele tuturor.

Biroul de presă al Episcopiei Basarabiei de Sud.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img