Ultimele știri

PS Veniamin desemnat Cetățean de Onoare al satului natal – Puhoi

  Miercuri, 26 Decembrie, în a doua zi de Crăciun, pe stil nou, Preasfințitului Părinte Veniamin, Episcopul Basarabiei de Sud, i s-a conferit titlul de Cetățean de Onoare al comunei natale Puhoi, titlu oferit de Primarul comunei, domnul Petru Frunze. 

   În cadrul evenimentului, Preasfinția Sa a primit colindătorii de la grădinița nr. 1 și de la Liceul Teoretic din aceeași comună. 

   Titlul de CETĂȚEAN DE ONOARE i-a fost acordat Preasfințitului Părinte Episcop Veniamin, pentru implicarea intensă în proiectele sociale, în comun acord cu Primăria și Școala, pentru sprijinirea multor proiecte din localitate, dar și a numeroșilor elevi. La eveniment au fost prezenți membrii consiliului local și alți consăteni din localitatea Puhoi.

Foto Credit: Preot Ioan Goreanu. 

Biroul de presă al Episcopiei Basarabiei de Sud.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img