Ultimele știri

PS Veniamin: “Atunci când avem credința tare, nici o boală nu ne poate înspăimânta”

   În cea de –a  VII-a Duminică după Pogorârea Duhului Sfânt ( 15.07.2018 ), Preasfințitul Părinte Veniamin, episcopul Basarabiei de Sud, a săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, înconjurat de un sobor de clerici, la Biserica “Sf. M. Mc. Pentelimon” din orașul Cahul.

   În omilia rostită la finalul Sfintei Liturghii, Preasfinția Sa s-a referit rolul credinței în obținerea oricăror binefaceri și vindecări de la Bunul Dumnezeu menționând, printre altele că “atunci când avem credința tare, nici o boală nu ne poate înspăimânta. Mântuitorul Hristos de câte ori a săvârșit minuni, nu a cercetat alte lucruri în afară de credința celui care primește binefacerea”.

Biroul de presă al Episcopiei Basarabiei de Sud.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img