Ultimele știri

PS Antonie – Episcopul de Bălți, la popas aniversar. Mesajul de felicitare al ÎPS Părinte Mitropolit Petru

Astăzi 29 mai 2020, PreaSfințitul Părinte Antonie, Episcop de Bălți, aniversează împlinirea vârstei de 57 de ani de viață pământească. cu acest prilej, ÎPS Părinte Mitropolit Petru i-a adresat PreaSfinției Sale un cuvânt de felicitare:

Preasfinției Sale,

PreaSfințitului Părinte Antonie,

Episcopul de Bălți

                                                                                                                      

PreaSfinția Voastră,

   La popas aniversar, când adăugați la cununa vieții al 57-lea an de viață pământească, cu bucurie sfântă, îndreptăm gândurile Noastre către Preamilostivul Dumnezeu, rugându-l să Vă dăruiască ani mulți, cu multe bucurii duhovnicești, în propășirea credinței celei adevărate și păstorirea turmei încredințate.

   În această frumoasă şi însemnată zi pentru PreaSfinţia Voastră, Vă încredinţăm de toată dragostea Noastră părintească, având încrederea că Bunul Dumnezeu vă va ține sănătos, cu zile îndelungate și realizări plăcute Lui, în Sfânta Episcopie de Bălți, pe care o păstoriți cu demnitate.

   Ne rugăm Mântuitorului Iisus Hristos – Izvorâtorul anilor noștri, al vieții şi al tuturor binefacerilor, să Vă dăruiască în continuare aceeaşi râvnă și dragoste nesfârșită pentru Biserică şi Neam, întru mulţi şi fericiţi ani!

Hristos S-a Înălțat!

Cu părintească dragoste întru Hristos Domnul,

† PETRU

Arhiepiscopul Chişinăului,

Mitropolitul Basarabiei şi Exarhul Plaiurilor

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img