Ultimele știri

Președintele Academiei de Științe a Moldovei, d. Gheorghe Duca în vizită la Mitropolia Basarabiei

   În data de 31 ianuarie 2018, la Reședința Mitropolitană din Chișinău ÎPS Petru, Arhiepiscopul Chișinăului, Mitropolitul Basarabiei și Exarhul Plaiurilor, a primit vizita domnului Gheorghe Duca, președintele  Academiei de Științe a Moldovei.

   Întâlnirea s-a desfășurat într-o atmosferă plăcută în care s-a discutat despre situația bisericii ortodoxe din Moldova, în genereal, dar și despre situația  Mitropoliei Basarabiei în procesul de păstorire a poporului nostru.

   Întâistătătorul Mitropoliei Basarabiei i-a dăruit oaspetului de onoare o icoană cu Maica Domnului și Mântuitorul Hristos, dar și un calendar creștin ortodox, editat cu binecuvântarea Mitropoliei Basarabiei.

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img