Ultimele știri

PC Protoiereu Andrei Deleu – Cancelarul Mitropoliei Basarabiei La popas aniversar

   În data de 8 ianuarie 2020 este o zi cu însemnătate deosebită pentru Preacucernicul Părinte Andrei Deleu – Cancelarul Mitropoliei Basarabiei, care aniversează împlinirea a 50 de ani de viață pământească.

      Cu acest prilej dorim să îi adresăm ani mulți și bogați în roade duhovnicești pe ogorul duhovnicesc și spre păstorirea turmei încredințate.

    La ceas aniversar, vă dorim să aveți parte de pace și sănătate, bucurii și sfinte împliniri!

Părintele Andrei Deleu este preot paroh al Bisericii “Adormirea Maicii Domnului” din loc. Bubuieci, mun. Chișinău și Consilier Cancelar al Mitropoliei Basarabiei, remarcându-se de-a lungul timpului prin devotement și dedicație slujirii Bisericii lui Hristos, promotor al Mitropoliei Basarabiei și al Idealului Unității Naționale românești în Basarabia.

    Întru mulți și binecuvântați Ani!!! 

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img