Ultimele știri

Mitropolia Basarabiei ajută familiile din Bubuieci

Vineri, 01 aprilie 2022, reprezentanți ai Mitropoliei Basarabiei, s-au deplasat la Centrul de Sănătate al Comunei Bubuieci cu produse alimentare, produse de igienă, scutece pentru copii și jucării destinate mai multor familii pentru a avea un suport în această perioadă.

 

Mitropolia Basarabiei sprijină nu numai refugiații din Ucraina, dar și cetățenii Republicii Moldova prin diferite activități filantropice și sociale.

 

Colaborarea dintre Mitropolia Basarabiei și Centrul de Sănătate al Comunei Bubuieci a fost inițiată încă de la începutul pandemiei, când, Arhiepiscopia Chișinăului, la acea vreme, a donat mai multe produse medicale spre a veni în sprijinul doctorilor și al pacienților.

 

 

 

Articol redactat de Părintele Arhidiacon Constantin Olariu.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img