Ultimele știri

Mesajul de felicitare al ÎPS Părinte Mitropolit PETRU adresat Domnului Director General al IP Compania Teleradio Moldova, Domnia Sa, Vlad Țurcanu

Domniei Sale,

Domnului Vlad Țurcanu,

 

Ca urmare a alegerii Domniei Voastre în funcția de Director General al IP Compania Teleradio Moldova, vrem să Vă adresăm sincerele Noastre felicitări și urări de bine, sănătate și prosperitate.

 

Prin glasul Bisericii vorbește Însuși Hristos, așa cum prin glasul instituțiilor media trebuie să răsune mereu adevărul, iar prin aceasta avem încrederea că Domnia Voastră veți îndeplini această misiune și Vă veți asuma responsabilitatea informării corecte a cetățenilor Republicii Moldova.

 

Nădăjduim ca pe viitor să avem o colaborare fructuoasă în promovarea activităților religioase-culturale, a tradițiilor strămoșești, a activităților filantropice și sociale, ca toate să nască în sufletul tuturor cetățenilor sentimente de iubire, dragoste și armonie.  

 

Ne rugăm cu toții ca Bunul Dumnezeu să Vă înțelepțească și să Vă călăuzească spre împlinirea a tot lucrul bun, să presare toate Darurile Sale peste întreaga echipă a colaboratorilor Domniei Voastre, ce formează Familia cea mare a IP Compania Teleradio Moldova.

 

Cu arhierească binecuvântare,

 

                                                            † Petru

                                              Arhiepiscopul Chișinăului

                                Mitropolitul Basarabiei și Exarhul Plaiurilor

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img