Ultimele știri

Liturghia Darurilor mai înainte Sfințite săvârșită de ÎPS Petru la Paraclisul Mitropolitan din Chişinău

   Miercuri, 21 februarie 2018, în a treia zi a Postului Mare, ÎPS Petru Arhiepiscopul Chişinăului, Mitropolitul Basarabiei şi Exarhul Plaiurilor, însoţit de un sobor de preoţi şi diaconi, a oficiat Sfânta şi Dumnezeiască Liturghie a Darurilor mai Înainte Sfințite la Paraclisul Mitropolitan „Sf. Ioan Teologul” din Chişinău.

   La sfârșitul Sfintei Liturghii Întâistătătorul Mitropoliei Basarabiei a rostiti un cuvânt de învățătură cu folos duhovnicesc, despre însemnătatea postului și importanța pocăinței însoțită de rugăciune.

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img