Ultimele știri

ÎPS Petru a primit, la început de an, vizita Excelenței Sale Bartlomiej Zdaniuk, Ambasador al Poloniei în R. Moldova

  În data de 28 ianuarie 2019, la Reședința Mitropolitană din Chișinău, ÎPS Părinte Petru, Arhiepiscopul Chișinăului, Mitropolitul Basarabiei și Exarhul Plaiurilor a primit vizita Excelenței Sale,  Ambasador al Poloniei în Republica Moldova, d-l Bartlomiej Zdaniuk.

  Întrevederea s-a desfășurat într-o atmosferă distinsă și au fost abordate în discuții, în contextul începutului de an, diverse planuri și proiecte ce ar putea fi dezvoltate prin colaborarea celor două instituții precum și situația actuală privind moralitatea oamenilor și modalitățile prin care, atât Biserica ca instituție divină, cât și statul ca instituție umană, în colaborare ar putea crește nivelul moral al lor.

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img