Ultimele știri

ÎPS Părinte Petru – Mitropolitul Basarabiei își celebrează ocrotitorul ceresc

  În ziua de 12 iulie, conform calendarului de stil vechi, sunt prăznuiți Sfinții Apostoli Petru și Pavel, iar, cu această ocazie, ÎnaltPreasfințitul Părinte Petru, Arhiepiscopul Chișinăului, Mitropolitul Basarabiei și Exarhul Plaiurilor își sărbătorește ocrotitorul ceresc. Cu această ocazie colaboratorii corpului administrativ ai Mitropoliei Basarabiei, adresează Întâistătătorului lor, un mesaj de felicitare:

Înaltpreasfinţa Voastră,

   În această zi binecuvântată de Bunul Dumnezeu, dorim să vă adresăm, din numele întregului corp administrativ al Mitropoliei Basarabiei, toate gândurile noastre de bineși sănătate, rugând pe Milostivul Dumnezeu să vă întărească pentru a rămâne în continuare același părinte iubitor față de turma încredințată și devotat ostaș slujirii Bisericii lui Hristos și Neamului nostru românesc.

   Să aveţi parte şi în continuare, prin mijlocirea Sfântului Apostol Petru, încă mulţi ani înainte, cu sănătate trupească şi sufletească, precum şi  putere şi înţelepciune pentru a cârmui cu vrednicie turma încredinţată de Bunul Dumnezeu pe calea mântuirii.

ÎNTRU MULŢI ANI STĂPÂNE!!!

Cu aleasă considerațiune și dragoste de fii,

Colaboratorii Corpului Administrativ al Mitropoliei Basarabiei.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img