Ultimele știri

Întru mulţi şi fericiţi ani, Părinte Patriarh!

Mesajul Episcopiei de Bălţi adresat Preafericitului Părinte Patriarh cu ocazia sărbătoririi zilei de naştere:

 

Întru mulţi şi fericiţi ani, Părinte Patriarh!

Preafericirii Sale,

Preafericitului Părinte DANIEL,

Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române

Preafericirea Voastră,

Cu ocazia sărbătoririi zilei de naştere, clericii şi credincioşii, din istorica Episcopie de Bălţi a Mitropoliei Basarabiei, roagă pe Bunul Dumnezeu să Vă dăruiască multă sănătate, bucurii duhovniceşti şi putere pentru continuarea bogatei misiuni de slujire a Bisericii şi a Neamului Românesc.

Folosim această ocazie, Preafericite Părinte Patriarh, pentru a Vă mulţumi, încă o dată, pentru dragostea şi înţelegerea cu care aţi răspuns doleanţelor noastre de a reaşeza un arhipăstor în vechiul scaun vlădicesc de la Bălţi.

Preafericirea Voastră, Basarabia aşteaptă să fie sfinţită de paşii Patriarhului Tuturor Românilor.

Întru mulţi şi fericiţi ani, Părinte Patriarh!

În numele clericilor şi credincioşilor din Episcopia de Bălţi, semnează

Antonie, Episcop de Bălţi

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img