Ultimele știri

Întâistătătorul Mitropoliei Basarabiei, ÎPS Petru, își sărbătorește ocrotitorul spiritual

   Astăzi ÎPS Petru, Arhiepiscopul Chișinăului, Mitropolitul Basarabiei și Exarhul Plaiurilor, își serbează ziua onomastica, în ziua sărbătorii Sfinților Slăviților Petru și Pavel, potrivit calendarului iulian neîndreptat.

    Întreg clerul bisericesc și enoriașii Mitropoliei Basarabiei, aduc Întâistătătorului lor un mesaj de felicitare cu urări de sănătate şi bucurii duhovnicești, pace și mult Har de la Mântuitorul nostru Iisus Hristos.

Hristos-Dumnezeu, pentru rugăciunile Sfinților Apostoli Petru și Pavel, să vă dăruiască ajutorul Său sfânt pe drumul slujirii arhierești, viață îndelungată și rodnică în slujirea neamului și a credinței ortodoxe strămoșești, pentru a ne fi încă mulți ani înainte îndrumător și rugător spre dobândirea mântuiri.

ÎNTRU MULŢI ŞI FERICIŢI ANI, ÎNALTPREASFINȚITE STĂPÂNE!!!

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img