Ultimele știri

În atenția tuturor protopopilor și preoților din cadrul Mitropoliei Basarabiei!!!

CIRCULARĂ

   Vă aducem la cunoștință că, în ziua de Duminică 30 iulie 2017, în contextul împlinirii a 15 ani de la Recunoașterea și admiterea în legalitate a Mitropoliei Basarabiei de către Serviciul de Stat pentru problemele Cultelor din Republica Moldova,  în toate parohiile din cuprinsul Mitropoliei Basarabiei să se săvârșească un Tede-um de Mulțumire Lui Dumnezeu pentru această dreptate făcută Eparhiei noastre, iar în predici și cuvântări să se facă aducere aminte și referiri la însemnătatea acestei date.

Cu arhierești binecuvântări,

 

PETRU

 

Arhiepiscop al Chişinăului,

Mitropolit al Basarabiei şi Exarh al Plaiurilor

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img