Ultimele știri

În atenția Parohiilor din cuprinsul Mitropoliei Basarabiei Centrul de resurse a MS Diaconia anunţă lansarea programului social „Susținerea la distanță” , destinat susţinerii familiilor nevoiaşe din cadrul parohiilor.

În atenția Parohiilor din cuprinsul Mitropoliei Basarabiei

Centrul de resurse al MS Diaconia anunţă lansarea  programului social „Susținerea la distanță” , destinat susţinerii familiilor nevoiaşe din cadrul parohiilor.

Prin acest program, familiile selectate vor primi un suport material sub formă de bunuri ce valorează 30 euro/ lunar. Fiecare familie selectată va primi acest suport timp de 10 luni (Septembrie 2016 – Iunie 2017).  

Termenul limită de prezentare a cazurilor de către preoţi: 12 septembrie 2016.

Detalii găsiți în imaginile anexate.
 

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img