Ultimele știri

Doamna Gabriela Tocari l-a felicitat pe Înaltpreasfințitul Părinte Petru cu ocazia zilei de naștere și a evenimentelor aniversare recente

„Am venit astăzi cu plecăciuni și urări de sănătate cu ocazia zilei Înaltpreasfinției Voastre de naștere, aniversată recent, mulțumindu-vă totodată pentru truda și starea de jertfă pe care le-ați depus în Numele lui Dumnezeu în cei 30 ani de păstorire a Bisericii Ortodoxe din Basarabia ca Întâistătător al Mitropoliei Basarabiei”, începe mesajul de felicitare al Doamnei Gabriela. „Suntem recunoscători pentru toată binecuvântările, rugăciunile și sfaturile pe care ni le-ați oferit în dar, în toți acești rodnici ani din fruntea Mitropoliei.”

Pe lângă mesajul cald de felicitare, Doamna Prim-dirijor i-a oferit un buchet de flori și un dar Părintelui Mitropolit, care la rândul Său, i-a dăruit o colecție de cărți de rugăciune și lectură duhovnicească.
 

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img