Ultimele știri

Cuvânt de binecuvântare cu prilejul zilei de naștere a Părintelui Consilier Gabriel-Andrei Gherasă

 

 

Preacucernicie Părinte Consilier Gabriel-Andrei, cu prilejul binecuvântatului popas aniversar, când la buchetul vieții și la salba realizărilor mai adăugați un an, vă transmitem cele mai calde urări de felicitare, ani rodnici și buni in Via Domnului și a slujirii Bisericii Lui Hristos din Basarabia.

 

Prin purtarea de grijă a Domnului, acest popas aniversar coincide în acest an cu împlinirea a 30 de ani de la reactivarea Mitropoliei Basarabiei, fiind considerat, pe bună dreptate, prin toată activitatea edilitară, administrativă și duhovnicească pe care o desfășurați, unul din noii ctitori ai eparhiei noastre.

 

Rugăm pe Hristos Domnul, Arhiereul inimilor noastre, să vă păzească întreg, cinstit, sănătos, îndelungat în zile, drept învățând cuvântul adevărului, dimpreună cu toți colaboratorii, fiii duhovnicești, cei doi prunci pe care vi i-a dăruit Domnul.

 

 

 

Întru mulți și binecuvântați ani!

 

Sector Comunicare, Media și Relații Publice.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img