Ultimele știri

CONCURS DE GRANTURI MICI

Centrul de resurse “Călăuza solidarității” a MS Diaconia anunță că în legătură cu faptul că pe data de 29 martie este programat în calendarul ortodox Denia Canonului Sf. Andrei Criteanul, întâlnirea pentru lansarea concursului de mini granturi se schimbă din 29 pe 30 martie.

Reamintim că lansarea concursului de granturi mici are ca scop rezolvarea unei nevoie a persoanelor nevoiașe din comunitate/ sau a unei nevoie comunitare prin implicarea unui grup de tineri.

 

Suma maxima oferită în acest proiect este de  750 euro.

 

La acest concurs pot participa toate parohiile Mitropolei Basarabiei care au un grup de tineri dornici să se implice în rezolvarea unor nevoi comunitare.

 

Toți preoții cointeresați și care doresc să afle mai multe informații despre implimentarea acestui proiect sunt așteptați în data de 30 martie a.c. la sediul MS Diaconia de pe strada Criuleni 22 la ora 10.00.

Echipa Centrului de Resurse,

Pr. Ioan Cosoi, Natalia Sirbu

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img