Ultimele știri

Sfânta Liturghie Arhierească din noaptea Învierii, cu participarea ÎPS Petru, va putea fi urmărită online

   În noaptea Sfintei Învieri în seara zilei de 19 spre 20 aprilie 2020, ÎPS Părinte Petru va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie pascală la biserica Sf. Ioan Iacob Hozevitul din Chișinău, sector Ciocana(paroh Prot. Alexei Semionov).

   În condițiile Stării de Urgență decretate pe teritoriul R. Moldova, din cauza pandemiei provocate de Covid-19, în conformitate cu recomandările autorităților statului, în acest an slujba de Înviere va fi săvârșită cu ușile închise, doar de către slujitorii bisericii.

   În acest sens, pentru a veni în sprijinul credincioșilor doritori de a urmări Sfânta Slujbă, comunicăm că Sfânta Liturghie Arhierească va fi transmisă în direct, prin intermediul www.cotidianul.md și pe pagina de facebook a acestuia, www.facebook/cotidianul.md.

Sărbători binecuvântate tuturor! Hristos a înviat!

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img