Reportaj: „În Slujba Binelui” la Parohia Sf. Mare Mucenic Gheorghe şi Sfântul Ierarh Nectarie Medeleni, Ungheni

Aceasta este vocația Părintelui Acatrinei Florin Mihai, care de 4 ani, ancorat în slujba binelui, vine în sprijinul enoriașilor din Medeleni, se dăruiește cu iubire, împlinește dorul ființei lor, se roagă cu și pentru ei.

„A fi preot înseamnă să slujești lui Dumnezu și oamenilor”, spune Părintele Florin Mihai Acatrinei, care ne invită la Medeleni să cunoaștem lucrarea pe care o înfăptuiește în acele ținuturi.

Vă invităm să urmăriți o poveste minunată a unei parohii, din Arhiepiscopia Chișinăului, aflată la distanța unei palme de Cer.

Emisiunea „În Slujba Binelui” este un proiect al postului de televiziune TVR Moldova.