Ultimele știri

Mitropolia Basarabiei este alături de poporul francez afectat de incendiul de la Catedrala Notre Dame din Paris

   Cu profundă tristețe am aflat de tragedia produsă în data de 15 aprilie 2019, în urma incendiului devastator produs la unul dintre simbolurile creștinismului european, dar mai ales francez, istorica Catedrală Notre Dame din Paris, monument religios, istoric și arhitectural de valoare inestimabilă, cunoscută în întreaga lume și vizitată în fiecare an de milioane de pelerini și turiști.

  În numele clericilor și credincioșilor din cuprinsul Mitropoliei Basarabiei, ne exprimăm sincera noastră compasiune și solidaritate cu întregul popor francez afectat de rezultatele incendiului devastator și ne rugăm Bunului Dumnezeu să binecuvinteze înlăturarea consecințelor incendiului și restaurarea acestui simbol al creștinătății mondiale.

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img