Ultimele știri

ÎPS Petru: „Să ne întoarcem către Dumnezeu cu multă rugăciune, milostenie și fapte bune”

    În zilele de luni, marți, miercuri și joi, din prima săptămână a Sfântului și Marelui Post, Întâistătătorul Mitropoliei Basarabiei, ÎPS Petru, Arhiepiscopul Chișinăului, Mitropolitul Basarabiei și Exarhul Plaiurilor a oficiat în cadrul Pavecerniței Mari, Canonul Sfântului Andrei Criteanul, însoțit de un sobor de preoți și diaconi, la Paraclisul Mitropolitan „Sf. Ioan Teologul” din Chişinău.

   În aceste seri de rugăciune vlădica Petru i-a îndemnat pe cei prezenți, la pocăință, rugăciune și multă meditație asupra vieții noastre care persistă într-o continuă stare de păcat. „Să facem o analiză a vieții noastre și să ne îndreptăm viața duhovnicească. Să ne întoarcem către Dumnezeu, prin multă rugăciune milostenie și fapte bune”, a concluzionat ÎPS Petru.

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img