Ultimele știri

Hramul Paraclisului Mitropolitan ”Sf. Ioan Teologul” din Chișinău

Credincioșii din capitală și nu numai, au venit la Mitropolie pentru a se afla în rugăciune și a da slavă lui Dumnezeu, alături de ierarhul lor, Înaltpreasfințitul Părinte Petru.

Răspunsurile liturgice de la strană au fost oferite de Corala Mitropoliei Basarabiei ”Gavriil Musicescu”.

Cu binecuvântarea Părintelui Mitropolit, cuvântul de învățătură a fost ținut de Părintele Arhidiacon Constantin Olariu, Secretar al Centrului Eparhial, care a făcut o retrospectivă a vieții Sfântului Evanghelist și ucenic al Domnului, Ioan. La finalul Liturghiei, Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit a felicitat pe cei prezenți, amintind câteva detalii despre istoricul Paraclisului.

Mai multe detalii puteți vedea în materialul video de mai jos, difuzat de postul de televiziune Trinitas TV:
 

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img