Ultimele știri

Excelența Sa d-l Daniel Ioniță – Ambasadorul României în R. Moldova, în vizită la Mitropolia Basarabiei

În data de 4 aprilie 2019, la Reședința Mitropolitană din Chișinău, ÎPS Părinte Petru, Arhiepiscopul Chișinăului, Mitropolitul Basarabiei și Exarhul Plaiurilor a primit vizita Excelenței Sale, d-l Daniel Ioniță, Ambasadorul României în R. Moldova.

În cadrul discuțiilor au fost abordate subiecte ce țin de activitățile desfășurate în anul trecut de către Mitropolia Basarabiei în colaborare cu autoritățile Statului dar și posibilități viitoare de dezvoltare a unor proiecte comune.

Excelența Sa, d-l ambasador și-a arătat, și în continuare, disponibilitatea de a susține și contribui la implicarea implicarea mai activă a Mitropoliei Basarabiei în dezvoltarea de preoiecte comune cu autoritățile statului, pentru binele tuturor.

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img