Ultimele știri

Departamentul pentru Relația cu Republica Moldova contribuie la promovarea Mitropoliei Basarabiei în mediul online

Ca semn de gratitudine pentru promovarea constantă și fără echivoc a idealurilor naționale în Basarabia, cât și a susținerii vizibilității bisericilor Mitropoliei Basarabiei în această perioadă pandemică, Doamna Ana Guțu a fost gratificată de Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Petru cu Ordinul „Sfânta Cuvioasă Parascheva”.

În cadrul vizitei, Vlădica Petru i-a prezentat Doamnei Secretar de Stat, Ana Guțu, mersul lucrărilor de renovare a imobilului administrativ al Mitropoliei Basarabiei și aspecte din viața parohiilor și mănăstirilor Bisericii Ortodoxe Române din Republica Moldova.

 

Articol Redactat de Părintele Consilier Sergiu Aga.

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img