Ultimele știri

ÎNTRU MULȚI ANI STĂPÂNE!!!

Înaltpreasfinţa Voastră,

   Cu frumoasa ocazie a împlinirii a 28 de ani de la hirotonia arhierească, cu multă dragoste, nemărginită bucurie duhovnicească și fiască supunere, Vă adresăm cele mai căldurase și sincere urări de bine și sănătate.

   Este un moment important pentru noi, toți fiii duhovnicești ai Mitropoliei Basarabiei, pentru că sunteţi părintele care, prin statornicie, devotament, răbdare, tact şi hotărâre, staţi în fruntea Bisericii Neamului din Basarabia de aproape trei decenii, ducând cu demnitate cârma Mitropoliei Basarabiei, în ciuda multor încercări care V-au apărut în cale.

   Viața jertfelnică și munca asiduă a Înaltpreasfinției Voastre continuă cu același devotament și astăzi, iar noi îi mulțumim Atotmilostivului Dumnezeu că vă are în continuare în paza Sa.

   Rugăm pe Bunul Dumnezeu și în continuare să Vă îndrume şi să Vă ocrotească spre a conduce în continuare Biserica cea Dreptmăritoare din Basarabia iar noi Vă asigurăm, încă o dată, de toată dragostea și supunerea fiască ce V-o purtăm.

ÎNTRU MULŢI ANI STĂPÂNE!

Cu profund respect şi fiască supunere,

Colaboratorii din Corpul Administrativ al Mitropoliei Basarabiei

Articole recente

spot_imgspot_img

Articole similare

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img