Mitropolia Basarabiei vine cu precizări în legătură cu stirea despre un preot infectat cu Coronavirus

25 Martie 2020

În legătură cu știrea din ultimele zile conform căreia un preot din Ștefan Vodă s-a îmbolnăvit cu Covid-19 după întoarcerea dintr-un pelerinaj făcut la una din mănăstirile din Ucraina, Mitropolia Basarabiei vine cu precizarea că, în urma verificării identității persoanei date și a cercetării listei clericilor din cadrul eparhiei noastre, s-a constatat că acesta nu este cleric al Mitropoliei Basarabiei.

Mitropolia Basarabiei sprijină și îndeamnă, în continuare respectarea cu strictețe a recomandărilor autorităților statului și îndeamnă pe credincioși să nu facă deplasări în afara domiciliului, decât în strictă necesitate pentru a nu se expune pericolului infectării.

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.