Mitropolia Basarabiei vine cu precizări în legătură cu stirea despre un preot infectat cu Coronavirus

Distribuiți acest articol:
VK
OK.ru

   În legătură cu știrea din ultimele zile conform căreia un preot din Ștefan Vodă s-a îmbolnăvit cu Covid-19 după întoarcerea dintr-un pelerinaj făcut la una din mănăstirile din Ucraina, Mitropolia Basarabiei vine cu precizarea că, în urma verificării identității persoanei date și a cercetării listei clericilor din cadrul eparhiei noastre, s-a constatat că acesta nu este cleric al Mitropoliei Basarabiei.

   Mitropolia Basarabiei sprijină și îndeamnă, în continuare respectarea cu strictețe a recomandărilor autorităților statului și îndeamnă pe credincioși să nu facă deplasări în afara domiciliului, decât în strictă necesitate pentru a nu se expune pericolului infectării.

Biroul de presă al Mitropoliei Basarabiei.